Czerwiec 2012 - "Chce się żyć" (Kamil)

W czasie castingów w lutym 2012 roku Kamil pokonał 600 konkurentów i został wybrany do roli małego Mateusza. Zadanie miał niezmiernie trudne... Przez kilka tygodni ćwiczył pod okiem Dawida Ogrodnika i pantomimisty Bartka Ostapczuka oraz pani Bożeny Stryjkówny. Razem z nim na planie wystąpili Dorota Kolak (jako matka) i Arkadiusz Jakubik (jako ojciec).

Film Macieja Pieprzycy jest inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami. To opowiedziana w sposób tragikomiczny historia chorego na porażenie mózgowe Mateusza, uznanego przez lekarzy i otoczenie za "roślinę". Po kilkunastu latach okazuje się, że bohater jest całkowicie normalnym i inteligentnym człowiekiem.

"Chce się żyć" to - pomimo momentami smutnej historii głównego bohatera - film bardzo optymistyczny. Mówiący o tym, że dzięki chęci życia i pogodzie ducha można pokonać własne ograniczenia. Nie można się poddawać. Nigdy. Bo mimo wszystko warto żyć...

 

Reżyseria: Maciej Pieprzyca

Reżyser II: Maria Skryśkiewicz, Jarosław Stypa

Scenariusz: Maciej Pieprzyca

Zdjęcia: Paweł Dyllus

Obsada aktorska: Dawid Ogrodnik (Mateusz), Kamil Tkacz (Mateusz w dzieciństwie), Dorota Kolak (matka Mateusza), Arkadiusz Jakubik (ojciec Mateusza), Katarzyna Zawadzka (Magda), Helena Sujecka (Matylda), Anna Karczmarczyk (Anka), Tymoteusz Marciniak (Tomek), Anna Nehrebecka (Pani Jola), Janusz Chabior ("Łysy")

Produkcja: Studio Filmowe Tramway

Kilka zdjęć dotyczących "Chce się żyć"

Zwiastun filmu oraz materiały z nim związane można znaleźć w zakładce "Filmografia".