Maj 2014 - Festiwal Polskich Filmów w Rosji "Wisła"

W dniach 15-22 maja w Moskwie odbywa się Festiwal Polskich Filmów "Wisła". Na Festiwalu pokazano nie tylko film "Chce się żyć", który był filmem otwarcia Festiwalu, ale także, w sekcji "Panorama Kina Polskiego" - film "Biegnij, chłopcze, biegnij".

Podczas uroczystego otwarcia Festiwalu 15 maja 2014 r. Kamil musiał zaprosić widzów na film - całkiem nieźle sobie poradził, a film został nagrodzony owacją na stojąco.W dniach 16-18 maja mieliśmy czas na zwiedzanie Moskwy - odwiedziliśmy niezwykła Galerię Trietiakowską, byliśmy na Kremlu, odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza (gdzie udało nam się obejrzeć zmianę warty). Zwiedzaliśmy też moskiewskie metro, wjechaliśmy na Worobjowe Gory, z których rozciąga się niesamowity widok na całą Moskwę.Ponieważ jednak pojechaliśmy tam głównie do pracy - trzeba było też spotkać się z widzami ;)18 maja odbył się pokaz filmu "Biegnij, chłopcze, biegnij" - udało nam się nawet przywitać widzów po rosyjsku - a po nim długie spotkanie - zadawano nam bardzo ciekawe pytania. Mieliśmy tylko problem z odpowiedzią na pytanie, co myślimy o Leninie...

Rozmowę z nami bezpośrednio po tym spotkaniu możecie obejrzeć tutaj.

Późnym wieczorem miał miejsce również dodatkowy pokaz filmu "Chce się żyć", który bierze udział w konkursie. Spotkanie z widzami było najdłuższym na całym Festiwalu (trwało 1,5h!), mimo późnej godziny Kamilowi udało się dzielnie wytrwać do samego końca.

Rozmowę z nami bezpośrednio po tym spotkaniu możecie obejrzeć tutaj.