Luty 2014 - Karol, który został świętym

W lutym trafiliśmy znowu na plan filmowy! Tym razem gramy (znów razem!) postać 12-letniego Kacpra, którego Dziadek (Piotr Fronczewski) w młodości był... przyjacielem Karola Wojtyły, późniejszego Jana Pawła II.
Film trafi do kin już 21 marca!

"Karol, który został świętym" to pierwszy kinowy film dla dzieci o Janie Pawle II. Oprócz części aktorskiej, w filmie będą też materiały archiwalne oraz animacje ilustrujące najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły. Widzowie będą mieli okazję poznać jego przygody od czasów, kiedy był małym chłopcem, do momentu, gdy wybrano go na papieża i zasiadł na tronie Stolicy Apostolskiej.

12-letni Kacper, którego zagraliśmy, to pasjonat animacji komputerowej. Niestety zmaga się z grupą szkolnych chuliganów, którzy zastraszają słabszych uczniów. Kiedy chłopiec zostaje na kilka dni pod opieką dziadka (Piotr Fronczewski... tak, tak, zagraliśmy z Panem Kleksem!), opowiada mu o swoich problemach w szkole. Dziadek zabiera go na weekendowy wypad w Tatry. Tam, ucząc wnuka radzenia sobie z trudnymi warunkami przyrody i życia w surowych warunkach schroniska, snuje opowieść o przyjacielu z dzieciństwa - Karolu, który wielokrotnie ratował go z opałów i już za młodu udowodnił, że przemoc można pokonać niezłomną postawą i siłą ducha.

Kacper, słuchając kolejnych historii dziadka, tworzy na ich podstawie animacje komputerowe, które składają się na fascynującą, filmową opowieść o Karolu Wojtyle.

Reżyseria: Grzegorz Sadurski

Scenariusz:Marcin Baczyński, Mariusz Kuczewski

Zdjęcia: Marcin "Mathias" Kukielski

Obsada aktorska: Andrzej i Kamil Tkacz (jako Kacper), Piotr Fronczewski (Dziadek), Katarzyna Glinka (Mama).

Dystrybucja: Kino Świat.

Więcej zdjęć z planu filmowego znajdziecie w naszej galerii.