Luty 2014 - Prowincjonalia

8. lutego 2014 r. we Wrześni Kamil razem z Maciejem Pieprzycą był gościem Festiwalu "Prowincjonalia 2014".

Za rolę w filmie "Chce się żyć" Kamil otrzymał Nagrodę Publiczności – "Jańcio Wodnik" w kategorii Największe Odkrycie Festiwalu!!!

XXI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej Prowincjonalia to konkurs najlepszych polskich filmów fabularnych, telewizyjnych i dokumentalnych o tematyce wiejskiej i małomiasteczkowej oraz kina oryginalnego i artystycznego, w którym dominuje świat prostych, uniwersalnych wartości, subtelność i estetyka narracji. Często nazywane są również festiwalem kina peryferyjnego i outsiderów.

Patronem duchowym festiwalu jest "Jańcio Wodnik", filozof i uzdrowiciel, bohater filmu Jana Jakuba Kolskiego. Postać ta stała się pierwowzorem statuetki autorstwa Stanisława Sztamblewskiego z Kraśnicy, przyznawanej twórcom najlepszych filmów.

Nie obyło się bez pytań widzów, autografów i spotkań ze znamienitymi twórcami polskiego kina.


Werdykt Publiczności XXI OFSF Prowincjonalia 2014

Nagroda Publiczności – "Jańcio Wodnik" w kategorii Największe Odkrycie Festiwalu dla Kamila Tkacza za rolę w filmie "Chce się żyć"!!!!

"To była pierwsza rola Kamila w filmie, tym bardziej cenna jest ta nagroda - powiedział reżyser Maciej Pieprzyca odbierając Jańcia Wodnika dla 12-letniego Kamila Tkacza - odkrycia festiwalu"

Główna Nagroda Publiczności – "Jańcio Wodnik" dla najlepszego filmu fabularnego dla Macieja Pieprzycy za film „"Chce się żyć".

Źródło: wrzesnia.info.pl